Artykuł

Image

Rodzinny duet M. dr. micallef, który tworzy legendę branży perfumerii

15.06.2021

W perfumach, jak i w każdej innej dziedzinie, współpraca dwóch jasnych osobowościowej czasami rodzi się naprawdę ciekawe pomysły. Wymiana doświadczeń, wzajemne oddziaływanie, spojrzenie z boku, konstruktywna krytyka, wsparcie bliskich w duchu... Trudno powiedzieć, jaki z tych czynników jest siłą napędową tej twórczej europejskiej, ale w parze Martiny Mikallef i Jeffrey Neumanna, założycieli i właścicieli marki M. dr. micallef, główną sprężyną wszystkich procesów związanych z działalnością firmy, jest miłość.

Początek

Ta historia rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy Martina Mikallef (Martine dr. micallef), właścicielką dwóch salonów w Cannes, poznałam Jeffrey Neumanna (Geoffrey Nejman), który w tym czasie pełnił funkcję zarządzającego procesami finansowymi w laboratorium perfum stolicy Francji — mieście Grasse. W wielu wywiadów Martin twierdzi, że to była miłość od pierwszego wejrzenia, ukreplyaemaya tym samym podejście do życia i wspólnych wartości.

Wciągająca w wolnym czasie projektowania i malarstwa Marcina i chce się zmieniać tworzenia kompozycji zapachów Jeffrey nie tylko stanowiły rodziny szczęśliwy związek. W 1997 roku założyli swój własny perfumeryjny marki, w którym żona odgrywa rolę "generator pomysłów" i twórcy butelki, a mąż organizuje produkcję i uczestniczy w rozwoju duchowym. Dziś marka M. dr. micallef przedstawiony w butikach na całym świecie i ma armię fanów, z niecierpliwością oczekujących na perfumeryjnych nowości w firmowym stylu.

Filozofia marki

Całą filozofię M. dr. micallef można wyrazić w kilku jasnych i prostych słowach: "Codziennie rano trzeba się obudzić z miłością i pasją do tego, co robisz". Ten w pełni podporządkowana wszystkie działania pracowników firmy rodzinnej. Koncepcja nowych perfum rodzi się w duszy Martiny w podróżach i przypomina jasny błysk, olśnienie. Emocje tej lampy Martina dzieli się z małżonkiem, który w laboratorium zaczyna dobierać branży perfumerii piramidę, która w olyfaktornuyu stronę zaistniałej pomysły.

Nie skupyasy w odniesieniu do składniki zapachów, perfum M. dr. micallef — czasami tylko Jeffrey Neiman, czasem w towarzystwie innych parfyumernymi mistrzami — pracują nad formułą od sześciu miesięcy i więcej, doprowadzając perfumy do poziomu arcydzieła. Równolegle z pracą w tworzeniu aromatu trwa proces projektowania opakowań, i to w całości strefa wpływów Martiny. Ona uważa, że butelka obiektu sztuki, osobnym rodzajem sztuki.

Cała historia w butelce

Kupując perfumy, ludzie chcą kupić coś indywidualne, osobiste, wyjątkowego. Dlatego Martina znajduje się w ciągłym poszukiwaniu nowych rozwiązań do personalizacji fiolek. Tak, butelki drugi kolekcji perfum firmy, na przykład, dodatek woda Watch (2002), były zdobione małymi chasikami, jak przypomnieniem o stale aktualny czas i jasnych chwil w życiu. Wiele perfumy butelki ozdobione kryształkami Swarovskiego (Royal Muska Nectar (2020), Ylang in Gold (2012)), co zamienia je w dzieła sztuki. Przyczynia się to ręcznie malowane butelki.

Pomysł połączenia sztuki i perfum Arts & Parfums, która przypadła do gustu właściciel marki, przywodzi na myśl zbieraniu misternie zaprojektowanych butelek, niosących obietnicę kreatora, w taki sam sposób, jak to już się dzieje z mebli i eleganckie naczynia. Właściciele marki pewni, że kolekcja perfum w pięknych flakonach może być przekazywane w drodze dziedziczenia przypominać przyszłym pokoleniom o emocjach i uczuciach z przeszłości.

Spojrzenie w przyszłość

Oprócz realizacji siebie jako producentów nishevoy perfum Martina Mikallef i Jeffrey Neiman w pełni ujawniły się jak dobrzy rodzice. W tej wspaniałej pary ma cztery córki i syn. Starsze córki Deborah i Barbara fajne odnoszą się do perfumerii, jak i syn Aleksander. Nawet poświęcony mu zapach Sashka (1996), wchodzący w skład serii perfum Sashka, nie zmusił go, aby pójść w ślady rodziców i odwrócić się od kariery szefa povora. Młodsze córki Leslie i Claudia aktywnie uczestniczą w tworzeniu utworów dla M. dr. micallef, całkiem możliwe, że będą kontynuować dzieło rodziców.

Zresztą, rodzina ta zajmuje się nie tylko marką M. dr. micallef. Jeffrey Neiman w 2009 roku założył swój marki G. Nejman, w którym jest osobiście zaprojektowane zapachy dla mężczyzn. W niektórych wywiadach on śmieje się, że żona bardzo chciała bym kupić akcje jego firmy. W każdym razie – będzie aktywnie rozwijać marka M. dr. micallef, czy otrzyma impuls firma G. Nejman lub twórczy związek dwóch utalentowanych ludzi, doprowadzi do pojawienia się nowego projektu my — miłośnicy dobrej perfumerii — lepsze szanse na wygraną.

Kontakty

Podgórna 50A, 22-746 Ławy
+1412288879027
iwysocka@adamczyk.com.pl